Bud-o.pl HALE - Hale stalowe , Hale żelbetowe , Hale drewniane , Hale murowane , Hale hybrydowe , Hale prefabrykowane , Hale systemowe , Hale namiotowe , Hale pneumatyczne , Hale łukowe , Hale magazynowe , Hale produkcyjne , Hale logistyczne , Hale agro , Hale warsztatowe , Hale jeździeckie , Hale tenisowe , Hale handlowe , Hala+biuro , Projektowanie hal , Koszty budowy , Finansowanie budowy , Etapy budowy , Projekt , Nadzór , Roboty ziemne , Fundamenty , Rampy/doki , Posadzki , Okna/drzwi/bramy , Instalacje sanitarne , Instalacje grzewcze , Wentylacja , Instalacje elektryczne , Parkingi , Ogrodzenia , Tereny zielone , Prawo / porady , Działki / grunty , Aktualnie budują , Do hali i biura , Regały , Wózki magazynowe , Maszyny i urządzenia , Samochody , Ochrona , Ubezpieczenia , Transport/logistyka , Sprzęt komputerowy , Oprogramowanie , Meble , Artykuły BHP , Ochrona/monitoring
Przewaga hal stalowych nad innymi konstrukcjami

Przewaga hal stalowych nad innymi konstrukcjami

Czy hala stalowa na pewno jest najlepszym rozwiązaniem?
To oczywiście zależy od wyboru Inwestora, od jego oczekiwań i potrzeb w stosunku do hali. Dla jednych hala stalowa nie nadaje się np. ze względu na wysokie koszty zabezpieczeń ogniowych i Ci Inwestorzy wybiorą halę żelbetową lub w konstrukcji mieszanej. Inni zaś za najważniejszy czynnik wybiorą estetykę i design, wybierając ze względu na to np. hale z drewna klejonego.

Czytaj więcej: Przewaga hal...

Wady hal stalowych

Wady hal stalowych

Czy hale stalowe mają w ogóle jakiekolwiek wady?

W świecie jest bardzo mało idealnych rozwiązań, każda technologia ma zarówno swoje plusy i minusy. Stal jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, ma jednak również swoje wady:

ODPORNOŚĆ OGNIOWA

Stal, mimo że jest materiałem kwalifikowanym do niepalnych, wbrew pozorom jest bardzo słabo odporna na ogień!

Czytaj więcej: Wady hal stalowych

Rodzaje hal stalowych

Rodzaje hal stalowych

Ze względu na swoją konstrukcję hale można podzielić według ich naw, są to m.in.:

HALE JEDNONAWOWE

Hale te charakteryzują się tym, iż mają „jeden” np. dwuspadowy dach, bez lub z podparciem w kalenicy. Są to najprostsze konstrukcje stosowane dla hal o najmniejszych rozpiętościach dachu lub dachach o średnim nachyleniu.
Hale jednonawowe są konstrukcjami powszechnie stosowanymi tam gdzie nachylenie dachu w dwóch kierunkach umożliwia odprowadzenie wody deszczowej na boki hali.

Czytaj więcej: Rodzaje hal...

Nachylenie dachu w hali stalowej

Nachylenie dachu w hali stalowej

Nachylenie dachu w hali stalowej może zależeć od wielu czynników, mogą to być między innymi:

PARAMETRY NARZUCONE W MIEJSCOWYM PLANIE ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla danej działki na ogół narzuca czy dach w hali ma mieć konkretne nachylenie w danym przedziale np. 7-20 stopni lub podany w procentach. Plan może również mówić o dachach płaskich lub nie narzucać tego w ogóle.

Czytaj więcej: Nachylenie dachu w...

Dźwigary kratownicowe

Dźwigary kratownicowe

Jak już pewnie zauważyli Państwo na naszej stronie, halę dzieli się ze względu na przyjęty rodzaj konstrukcji stalowej, jednym z nich są hale o dźwigarach kratownicowych.
Konstrukcja ta powala na znaczne zaoszczędzenie ilości zużytej stali.
Dźwigary projektuje się głównie z profili kwadratowych i prostokątnych zamkniętych, spawanych ze sobą w postaci kratownicy, gdzie pas górny i dolny połączony jest ze sobą tzw. krzyżulcami, czyli profilami ułożonymi pionowo i po przekątnych.

Czytaj więcej: Dźwigary...

Konstrukcja malowana czy ocynkowana?

Konstrukcja malowana czy ocynkowana?

Konstrukcja stalowa sama w sobie musi być zabezpieczona na etapie produkcji w zakładzie przerobu stali.
Wybierając metodę zabezpieczenia trzeba wziąć pod uwagę przeznaczenie obiektu, wpływ ewentualnej produkcji na hali na samą stal.
W fazie projektowania omawiamy z Inwestorem te zagadnienie dostosowując rodzaj zabezpieczenia do wymagań obiektu jaki mamy zbudować.

Czytaj więcej: Konstrukcja...